7/24 Destek Hattı
0 534 849 00 03
Anasayfa > Blog > Organik Ürünler > Bal Nedir?

Bal Nedir?
Bal, dünyanın her yerinde 2,500 yıl boyunca sayısız kültür tarafından kullanılmıştır. Balın sayısız sağlık yararları, Ayurvedik tedaviler gibi geleneksel ilaçların önemli bir unsuru haline getirmiş olsa da, bilim adamları, özellikle de yaraların iyileşmesinde, modern tıbbın yararlarını araştırmaktadır.

Almancada İtalyanca, İtalyanca’da Miele, Fransızca ve İspanyolca’da Miel, Portekizce’de Mel, Rusça’da Rusça, Hollandaca Honlama ve Yunanca’da knownλι olarak bilinir; Balın yaygın olarak kullanılmadığı ve kültürün bir parçası olarak kutlandığı dünyada neredeyse hiçbir yer yoktur.

Ama balı bu kadar popüler kılan nedir? Büyük olasılıkla, tüketilmesindeki kolaylıktır. Bir, direkt olarak yenilebilir, reçel gibi ekmeğin üzerine koyup, meyve suyuyla veya şeker yerine herhangi bir içecekle karıştırın veya bir ilaç yapmak için ılık su, limon suyu, tarçın ve diğer bitkilerle karıştırın. Tadı ve sağlık yararları nedeniyle herkes tarafından zevkli hale getirilmiş ve son derece kullanışlı ve çok yönlü hale getirilmiştir.

Bal, bağışıklık sistemini güçlendirmek, yaraları iyileştirmek ve yanıkları gidermek, enfeksiyonları önlemek, solunum sisteminde yatıştırıcı iltihaplanma, öksürük ve soğuk algınlığı ortadan kaldırmak, kan şekerini dengelemek ve atletik dayanıklılığı artırmak da dahil olmak üzere vücut için bir çok şey yapar. İçinde birçok mineral ve besin var, bu yüzden diyetimizde önemli bir önemli bir hale geldi.

Balın sağlık yararları oldukça etkileyicidir ve böylesine konsantre bir besin kaynağı olduğu için farklı öğünlere eklenebilir. Bal, kan şekeri seviyesini izleyebilir, enerjiyi sağlıklı ve sürdürülebilir bir şekilde artırabilir, iltihabı hafifletebilir, kalp sağlığını koruyabilir, yaraların iyileşme sürecini hızlandırabilir ve enfeksiyonları önleyebilir.

Bal, A vitamini, C vitamini, demir ve kalsiyum gibi çeşitli mineraller ve vitaminler içerir. Ayrıca flavonoidler ve alkaloidler gibi önemli antioksidanlar da vardır. Balda bulunan 15’ten fazla amino asit miktarında eser miktarda bulunur!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: Bal, bal nedir, geleneksel tedavi yöntemleri, geleneksel tedavi yöntemlerinde balın önemi, bal faydaları, bal ne işe yarar, balın içerisindeki vitaminler, balda ne var

   

Sizin İçin Önerdiklerimiz


Whatsapp'ta Paylaş

Balen Ürünleri Faydalı Bilgiler


Pekmez Nedir?

Şeker kamışı ve şeker pancasının sofra şekerine işlenmesinden elde edilen yoğun, viskoz bir yan üründür. İsmini bal için Latin sözcüğünden alır, Viskozitesi ve kalın dokusu,...

Devamını Oku
Bal Nedir?

Bal, dünyanın her yerinde 2,500 yıl boyunca sayısız kültür tarafından kullanılmıştır. Balın sayısız sağlık yararları, Ayurvedik tedaviler gibi geleneksel ilaçların önemli bir unsuru haline getirmiş...

Devamını Oku

balen.gen.tr | Balen Alışveriş Market bir, Yasmin Grup Yasemin Koca Berber Kuruluşudur.
© Copyright 2008 - 2018 Marka, Logo ve Resim Tescillidir. Tüm Hakları Saklıdır! %100 Türk Online Alışveriş Marketidir.

rus merhemi ideal krem akasya tozu deva kremi goji kremi guava plus eco slim