7/24 Destek Hattı
0 534 849 00 03
Anasayfa > Blog > Bitkisel Reçeteler > Saç Dökülmesi İçin Bal Kullanılır mı?

Saç Dökülmesi İçin Bal Kullanılır mı?
Saçını kaybetmekten mi endişeleniyorsun? Bal denedin mi? Ballı saç dökülme tedavileri yeni değildir ve antik çağlardan beri kullanılmaktadır, ancak yaygın olarak bilinmemektedirler. Bal, diğer doğal bitkilerle birlikte ve bazı durumlarda sentetik olarak, saç dökülmesini veya kelliği durdurarak mucizeler yapabilir.

Bal

Bal, güçlü antioksidan özellikleri ile saç bakımı ve saç dökülmesini durdurmak için mükemmel hale, doğal balmumu yanı sıra mikrop öldürücü ve fungisidal özellikleri vardır. Soru şu, bu nasıl oluyor?

Saç derisine ve saç köklerine bu yapışkan, tatlı ve damlayan balla masaj yapma fikri korkutucu ve dağınık görünebilir, ancak saç dökülmesini durdurmak veya azaltmak için tam olarak ihtiyacınız olan şey olabilir. Balla, saç dökülmesi etkili bir şekilde minimize edilebilir. Bu nedenle, bal saç dökülmesi ilaçları hızlı bir şekilde saçsız olan ya da henüz evlenmeden ya da bir kız arkadaşı bulamadan saçsızlık belirtileri görmeye başlayanlar için iyi bir haber!

Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç dökülmesinin birçok nedeninin dışında, saç köklerindeki mikrobiyal aktivite ve kafa derisinin kuruluğu başlıca nedenlerden iki tanesidir ve balın kullanımı bu problemlerin iyileştirilmesinde çok yardımcı olabilir. Akut zayıflık da, özellikle bir kişinin uzun süreli zayıflık geçirdiği zaman, yaralanma veya hastalık durumunda önemli bir neden olabilir. Bu gibi durumlarda, bal yararlı olabilir, ancak biraz farklı bir şekilde.

 

Saç Köklerinde Mikrobiyal Aktiviteye Bağlı Saç Dökülmesi

Saç, kişiliğimizin en güzel parçalarından biri iken, aynı zamanda en kirli olanlardan biridir. Bunun nedeni çoğu zaman diğer vücut bölümlerimizin çoğunun aksine açıkta kalmasıdır. Saç her gün boyunca çok miktarda toz ve mikrop yakalar. Bu toz, saç köklerini zayıflatmak için ellerinden geleni yapan mikroplar, toz akarları ve mantarlar için ideal bir üreme alanı olarak çalışır. Sonunda, saç dökülmesi başlayacak. Balın antimikrobiyal ve antifungal özellikleri bu durumlarda çok yardımcı olabilir.

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: bal saçtan nasıl çıkar, bal saça faydası, bal saç dökülmesi, bal saç uzatır mı, bal saçta ne işe yarar, bal saça sürülürmü, bal saç, bal saç maskesi, bal saç çıkarır mı, bal saç dökülmesine iyi gelirmi, bal saç bakımı

   

Sizin İçin Önerdiklerimiz


Whatsapp'ta Paylaş

Balen Ürünleri Faydalı Bilgiler


Pekmez Nedir?

Şeker kamışı ve şeker pancasının sofra şekerine işlenmesinden elde edilen yoğun, viskoz bir yan üründür. İsmini bal için Latin sözcüğünden alır, Viskozitesi ve kalın dokusu,...

Devamını Oku
Bal Nedir?

Bal, dünyanın her yerinde 2,500 yıl boyunca sayısız kültür tarafından kullanılmıştır. Balın sayısız sağlık yararları, Ayurvedik tedaviler gibi geleneksel ilaçların önemli bir unsuru haline getirmiş...

Devamını Oku

balen.gen.tr | Balen Alışveriş Market bir, Yasmin Grup Yasemin Koca Berber Kuruluşudur.
© Copyright 2008 - 2018 Marka, Logo ve Resim Tescillidir. Tüm Hakları Saklıdır! %100 Türk Online Alışveriş Marketidir.

rus merhemi ideal krem akasya tozu deva kremi goji kremi guava plus eco slim