Sivilce İçin En İyi 8 Esansiyel Yağ Leave a comment

Akne için esansiyel yağların kullanımı, bu yaygın durum için modern farmasötik önerilerinden genellikle daha etkili olan popüler bir uygulamadır.

Neden Sivilce İçin Uçucu Yağlar Kullanılır?

Akne, yağ bezlerinin salgıları (yağ bezleri) cildin içindeki kıl foliküllerini bloke ettiğinde ortaya çıkan bir durumdur. Bu, inflamasyona, siyah noktalara, beyaz kafalara ve nodüllere yol açabilir; bu da ihale, ağrılı ve kırmızı deri lekeleri oluşturabilir. Sadece sivilce değil, ama yağ bezleri her zamankinden daha aktif olabilir, özellikle ergenlik döneminde, yıllarca sürebilir. Bu söylenen, sivilce kimseyi etkileyebilir, ancak bu iltihaplı cilt durumunu iyileştirmek için birçok etkili ve basit çözüm vardır.

 

Enfeksiyonu azaltan kimyasal tuzlar ve kremler için çok agresif reçeteler olsa da, bu güçlü ilaçların bazıları istenmeyen yan etkilere sahipken, esansiyel yağlar nadiren yan etki yapar. Belirli yağlara karşı alerjiniz olmadığından, bu yağlardaki aktif bileşenler, bileşikler, uçucu asitler ve antioksidanlar, iltihaplanmayı önleyebilir, deriden ve yağ bezlerindeki fazla yağı ortadan kaldırabilir, hızları iyileştirebilir ve cilt sağlığını iyileştirebilir.

Sivilce için Uçucu Yağlar

Sivilce için en önemli esansiyel yağlar şunlardır:

Biberiye yağı

Ardıç berry esansiyel yağı

Çay ağacı yağı

Kekik yağı

Lavanta yağı

Neroli yağı

Kuşburnu yağı

Clary adaçayı yağı

Şimdi birkaçını ayrıntılı olarak tartışalım.

 

Çay ağacı yağı

Melaleuca yağı olarak da bilinen bu Avustralya ihracatı, dünyadaki en güçlü antioksidanları içerir ve belki de piyasadaki en ünlü anti-akne esansiyel yağıdır. Antibakteriyel, antiseptik ve anti-enflamatuar özelliklerle, bu yağın (seyreltilmiş) birkaç damla bile cilt üzerinde uygulanmasının kayda değer sonuçları olabilir.

 

Lavanta yağı

Bu yağın cildin iyileşmesini hızlandırdığı, özellikle kuruluğu gelen deride çatlak olduğu bilinmektedir. Bu bölgeler akne çatlaklarına karşı çok hassastır, ancak bu yağın 1-2 hafta boyunca düzenli olarak kullanılması nodüllerin ve tahrişlerin çoğunu temizleyebilmelidir.

 

Biberiye yağı

Bu uçucu yağda bulunan rosmarinik asidin, doğada anti-enflamatuar olduğu ve iyileşme sürecini hızlandırdığı bilinmektedir. Sivilce durumunda, bir bilyeye 5 damla biberiye yağı ekleyebilir ve daha sonra hızlı bir şekilde iyileşmek için ağrılı akne üzerine hafifçe serpebilirsiniz.

 

Kekik yağı

Antiseptik ve antibakteriyel bir yağ olan kekik yağı, altta yatan enfeksiyonu iyi gelerek cildi rahatlatmak için idealdir. Bağışıklık sistemi, iltihaplanmayı azalttığında, cildi eksfoliye etmek ve meydana gelen gözenek tıkanıklığını gidermek çok daha kolaydır.

 

Neroli Yağı

Neroli yağındaki aktif maddeler yağ bezlerinin yağ üretimini düzenlemeye yardımcı olabilir ve hatta vücuttaki hormonal dengeyi etkileyerek kronik akne için ideal bir çözüm haline gelir.

 

Kuşburnu Yağı

Antioksidanlar ve vitaminler içeren bu yağ, sivilce salgınının şişmesi ve kızarıklığını azaltmaya yardımcı olurken, aynı zamanda sivilce izlerinin görünümünü azaltır ve genellikle cildinizin görünümünü iyileştirir.

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: sivilce için doğal yağlar, sivilceleri geçiren doğal yağlar, sivilce lekeleri için doğal yağlar, sivilce izleri için doğal yağlar, sivilce için doğal yağ, sivilce lekelerine bitkisel yağlar, sivilce izlerine bitkisel yağlar, sivilce izlerine bitkisel yağ, sivilce giderici bitkisel yağlar, sivilce geçiren bitkisel yağlar, sivilce izleri bitkisel yağlar, sivilce lekelerine bitkisel yağ, sivilce kurutucu bitkisel yağlar, sivilceleri kurutan bitkisel yağlar, sivilce izlerini geçiren bitkisel yağlar, sivilce bitkisel yağ, sivilce lekelerine bitkisel yag, sivilce lekelerine hangi bitkisel yağ iyi gelir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir